301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
20 Temmuz 2020 - Pazartesi 13:25
 
İŞ ADAMI ÜNAL GÖCEN BABAESKİ DOĞANSPOR KULÜP BAŞKANI OLDU…
Kırklareli 2.Amatör Küme Futbol Ligi’nde yeni federe olarak lige katılan Babaeski Doğanspor Kulübü’nde, yeni Kulüp Başkanı iş adamı Ünal Göcen oldu.
Spor Haberi


HABER VE FOTO.Metin KARAKUŞ

Babaeski Doğanspor Kulüp Lokalinde düzenlenen toplantıya, İş adamı ve yeni Başkan Ünal Göcen, Takımın Antrenörü ve eski Başkanı Hasan Berber, Başkan Yardımcısı Barış Coşkun, Sayman Hüseyin Sert, Üye Zerrin Hırçın, Üye Selami Gün, Babaeskispor Kurucu Başkanı Nusret Can, Babaeskispor eski Başkanı ve Kırklareli Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Genel Başkan Adayı Mustafa Yamak, Kırklareli Amatör Spor Kulüpleri Genel Başkan Yardımcısı Remzi Mandacı, Pınarhisarspor eski Başkanı Deniz Can, Mutlu Köyü Muhtarı Cemal Vural, Antrenörler Metin Karakoç, Görkem Demir, Babaeskispor eski Futbolcusu İlkan Göcen, Menajer Kemal Çam, İlhan Uçan ve futbolcular katıldı. 

 

Babaeski Doğanspor Başkanı ve Antrenörü Hasan Berber, yaptığı açılış konuşmasında şunları söyledi.

“Benim felsefem, “Hayatta insanların hayatlarına dokunmaktır.” Yaşayan her canlıya saygı duyuyorum ve onların yaşama hakkını kutsal görüyorum. Bu hikâyede bir tesadüften sizlere bahsedeceğim, İlkan kardeşim benim Babaeskispor’dan takım arkadaşımdır. Kendisi çok yetenekli bir futbolcuydu ama bazı zaman istediğimiz her şey yolunda gitmeyebilir. O şansızlıkları yaşayan oyunculardan biriydi İlkan kardeşim. Babaeski Doğanspor’u kurmanın bir hikâyesi var, sevgili Metin hocam konuşuyorduk bazı zaman sabah namazlarında nasıl yaparız anlamında o bazen inanmıyordu yapabilirmiyiz falan diye sonra destek olmaya başladı bana ve “hocam kulübü kuralım mı” dedi. Gençleri çok seven Barış kardeşimle konuştuğumuz zaman bana olumlu cevap verdi. Pardon ondan önce Hüseyin arkadaşımla konuştum ve bu güzide kulübün temellerini Öğretmenevinde attık. Şuan abla olarak gördüğüm, benim Zerrin ablam ve hiçbir zaman bizden ayrılmayan Görkem hocam, kendisi beden eğitimi öğretmeni ayni zamanda gençlere büyük katkı sunacağını anladığım için karoya onu da aldık. Bizim takımın muhasebe işlerini tutan İlhan Uçan abim şunu söyledi bana, biz bu takımı cebimizdeki harçlıklarla 50-100 TL’ye kurduk, bütün esnafı gezdik kimse bize hayır demedi. Barış kardeşim Almanya’dan, bir saat içinde 1000,00 Tl bağış topladı. Tabi malum hepimizin gelirleri belli ama buna rağmen biz bu kulübü kurduk ve ilk iş olarak bu Lokali tuttuk. Burada çocuklara yeri geldi kahvaltı verdik, yeri geldi maç yemeği verdik, arkadaşlarımız her zaman imkânları dâhilin de kıt kanaat destek oldu ve Kulübümüzü bugünlere kadar getirdik. Ben ayrıca benim spor yaşamımda çok ayrı yerleri olan, Mustafa Yamak Başkanım, Remzi Mandacı Başkanım ve bizi kırmayarak İstanbul’dan gelen Pınarhisarspor Kulübü eski Başkanı Deniz Can Başkanıma bugün bizim aramızda olduklarından dolayı bizlere destek verdiklerinden dolayı hepinize ayrı ayrı çok teşekkür ediyorum. Kulübümüzün yeni Başkanı Ünal Göcen Başkanımız ile konuştuğumuz zaman, hocam dedi, samimiyetle söylüyorum senin futbol oynadığın zamanlarında, Türkiye’de ki bir gerçeği sizlere söylemek istiyorum. “Okumayı severim, insanlardan bir kelime alıp, hayatıma katmayı severim.” Irvatların ünlü hocası Sleven Briç, şunu söylemişti. “Türkiye’de bilgisi olanların yetkisi yok, yetkisi olanlarında bilgisi yok!” işte aslan gibi başkanım yanımda. Aslan gibi başkanlarım burada, aslan gibi yönetimim burada, sevgili hocalarım burada ve hayatımda iyi ki tanıdığı diyeceğim Ünal Göcen Başkanım burada, ona burada aramıza geldiğin için hoş geldin diyorum.“

 

Babaeskispor Kurucu Başkanı Nusret Can, yaptığı konuşmada şunları söyledi.

“Spor her zaman insanları bir arada olmasını sağlayan, nezaket, güzellik, insanlık ve dostluktur. Benim ömrüm sporun içinde geçti. Yıllarca İlçemizin güzide Kulübü Babaeskispor’ da yöneticilik ve Kulüp Başkanlığı yaptım. Şuan hayatta olan Babaeskispor Kurucu Başkanlarından birisiyim. Bakın 1957 yılından bahsediyoruz. Ne demek? İnsanların ruhundaki yaşam mücadelesinin en belirgin şeyi çünkü idareci olarak, sporcu olarak, uğraşmak ayrı bir konu, şöyle söylemek isterim. Dünyada idare edilmesi en zor grup futbol takımının futbolcularıdır. Neden? Yaşları hep altıdır, yedi olmaz, istekleri hep altı yaşındaki çocuğun istekleridir, otuz yaşına da gelse bir mazeret bulur oyuna başlamaz. Yani bunları idare etmek zordur. Bu toplumun buradaki gençlere bir alan açmak, onları spora teşvik edip bir şeyler kazandırmak, mesela şimdi Babaeski 100.Yıl Çim Sahanın yanında ki sentetik sahanın önüne ve yanına iki tane tribün yapılacak. Işıklandırma tertibatı yapılacak ve soyunma odaları yapılacak. Diğer yan tarafta ki 100.Yıl Stadının da 1979 yılında yapılan, tribünleri ve soyunma odaları yıkılacak yeniden yapılacak. Babaeski İlçemize güzel şeyler vermek, işte gençlere daha sağlıklı ve daha güzel şartlarda spor yapma imkanı sunmak için elimizden geleni yapacağız. Ben Babaeski Doğanspor Kulübü Başkanlığına talip olan çok değerli iş adamı Ünal Göcen’i tebrik ediyor, İlçemiz gençlerine sahip çıktığı için de yürekten kutluyorum.”  

 

Başkan Yardımcısı Barış Coşkun ise yaptığı konuşmada, “Hasan hocamın dediği gibi arkadaşlarımız ile bir araya gelerek, geleceğimizin teminatı olan gençlerimize bir nebze hizmet verebilmek anlamında bu güzel kulübü kurduk. Tabi hepimizin gelirleri belli inşallah Allah daha iyi günleri bizlere nasip eder, daha çok futbolcularla burada oluruz, daha büyük coşku ve şampiyonluklarla burada oluruz. Bu sene ben öncelikle takımımızda oynayan oyuncularımızı ayrı ayrı tebrik ediyorum, çok güzel müsabakalar yaptılar. Birbirlerini hiç tanımamalarına rağmen biz şuan şampiyon olabilecek kapasitedeyiz. Ben burada emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Çünkü hepimiz bu çocukların geleceği için buradayız. Sağda sola içki, sigara ve kötü alışkanlıklarla uğraşacaklarına onları spora teşvik ederek, kötü alışkanlıklardan uzak tutmaya çalışıyoruz. Biz burada çok mutluyuz, Kulübümüzün yeni başkanlığına talip olan Ünal Başkanımıza da ayrıca çok teşekkür ediyorum. Kardeşi İlkan arkadaşımla bende birlikte top oynamıştım, Hasan hoca ile birlikte hep beraber oynamıştık. İnşallah hep birlikte daha iyi günlere ulaşırız diyor, hepinizi saygı ile selamlıyorum.”

 

Kulüp Saymanı Hüseyin Sert’te yaptığı açıklamada; “Arkadaşlarımız yola ilk çıktıklarında kafalarında zaten bir proje vardı. Ben Babaeski’de yaşanabilir bir Babaeski olması için inanın cani gönülden bir şeylerin değişmesini isteyen kişilerden birisiyim. Nerde bir gençlik, inevasyon, yaratıcılık varsa inanın bizleri oralarda bulabilirsiniz. Hasan abim sağ olsun, büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ün söylediği gibi “Ben sporcunun zeki, çevik ve ayni zamanda ahlaklısını severim” dediğinde hakikaten bizlerin genç arkadaşlarımıza, kardeşlerimize yaşanabilir bir Babaeski ve burada yıllar sonra güzel değerler bırakmak adına yola çıktık. Bu vesileyle bu yolda bundan sonra hep beraber çıtayı daha yukarıya taşıyacağız. Çünkü yükümüz ağır, herkesin bu taşın altına elini koyması gerekiyor. Çok değerli Başkanımıza da Babaeski’mize böyle bir değer kattığı için sizlerin huzurunuzda çok teşekkür ediyorum. İnşallah Babaeski’miz için güzel şeyler yapacağız.”

 

Son olarak söz alan Babaeski Doğanspor Kulübü yeni Başkanı Ünal Göcen de şunları söyledi. “Ben 1973 Babaeski-Kadıköy doğumluyum. 1984 yılından beri de İstanbul’da ikamet ediyorum. Ticaret ile uğraşıyorum, ayakkabı, terlik, toptan işi yapıyorum. Ayni zamanda inşaat ve müteahhitlik işi yapıyorum. Üç yıl İstanbul-Alibeyköyspor’da Yöneticilik yaptım.  Yani fazla bir deneyimimim olmasa da biraz bilgim var. Her şeyden önce amacım her zaman Trakya’da bir yerlerde olmak ve Trakya’ya hizmet etmektir. Özellikle doğduğum topraklarda bir yer edinmektir. Buradaki arkadaşlarımıza kardeşlerimize sporu sevdirmek ve aşılamaktır. Rabbim bana yardım etti ve burada yeni işyerim için bir yer kiraladım. Bayramdan sonra Allah kısmet ederse hizmete sokacağız burada. Ayakkabı, terlik, imalat ve toptan satış olarak, İhracata yönelik ticaretimi sürdürüyorum. İnşallah onu da burada iyi yerlere taşıyarak, hizmete devam etmek istiyorum. Bu esnada Babaeski Noterinden işlem yaptırırken Hasan hocamızı gördük, selamünaleyküm demeden o aleykümselam dedi ve kendimizi Babaeski Doğanspor’un Başkanı bulduk.  Evet, futbolu seviyorum, futbolda oynadım zamanında, inşallah Allah nasip ederse Babaeski Doğanspor’da çok güzel şeyler yapmak ümidi ile vaadi ile geliyorum. Sağ olsun Yönetimdeki arkadaşlarımızın sayesinde, ben değil, biz olarak bu işi yapmak istiyorum ben. Zaten burada mevcut bir yönetim var ayni yönetim ile Allah nasip ederse devam edeceğiz. Az evvel konuşmasında Onursal Başkanımız Sayın Nusret Can güzel şeylerden bahsetti. Kendisine de ayrıca teşekkür ediyorum. Böyle bir Kulübü İlçemize Babaeski Doğanspor olarak kazandırdığı için. Yönetimde bulunan, Hasan Berber, Barış Coşkun, Zerrin Hırçın, Hüseyin Sert ve Selami Gün arkadaşıma ayrı ayrı teşekkür ediyorum. İnşallah bundan sonra tüm gücümüzle devam ederek, Kulübümüzü çok daha iyi yerlere getireceğiz. Ya tutarsa diye bir şey yok, tutacak, pes etmek yok Allahın izniyle, şow yapmayarak, insanlara tepeden bakmayarak, alçak gönüllülüğümüz ile Babaeski Doğanspor’u ben bir yerlere getireceğimizden cani gönülden inanıyorum ben. İnşallah hakkımızda hayırlısı olsun. Arkadaşlara ayrıyeten çok teşekkür ediyorum, beni buraya layık gördükleri için.”

Konuşmaların ardından Babaeski Doğanspor 2.Başkanı Barış Coşkun, yeni Başkan Ünal Göcen’e Kulübün flamasını hediye etti.

Düzenlenen toplantı fotoğraf çekimi ile son buldu.

 

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: İŞ, ADAMI, ÜNAL, GÖCEN, BABAESKİ, DOĞANSPOR, KULÜP, BAŞKANI, OLDU…,
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Alıntı Yazarlar
Tekirdağ
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
Güncelleme: 13.06.2021
Bugün
17° - 26°
Pazartesi
16° - 22°
Salı
15° - 22°
Tekirdağ

Güncelleme: 13.06.2021
İmsak
03:31
Sabah
05:30
Öğle
13:15
İkindi
17:15
Akşam
20:50
Yatsı
22:40
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
1
Beşiktaş
84
89
8
6
26
40
2
Galatasaray
84
80
8
6
26
40
3
Fenerbahçe
82
72
8
7
25
40
4
Trabzonspor
71
50
7
14
19
40
5
Sivasspor
65
54
7
17
16
40
6
Hatayspor
61
62
13
10
17
40
7
Fatih Karagümrük
60
64
12
12
16
40
8
Alanyaspor
60
58
14
9
17
40
9
Gaziantep FK
58
59
12
13
15
40
10
Göztepe
51
59
15
12
13
40
11
Konyaspor
50
49
14
14
12
40
12
Çaykur Rizespor
48
53
16
12
12
40
13
Başakşehir FK
48
43
16
12
12
40
14
Kasımpaşa
46
47
18
10
12
40
15
Yeni Malatyaspor
45
49
15
15
10
40
16
Antalyaspor
44
41
14
17
9
40
17
Kayserispor
41
35
17
14
9
40
18
BB Erzurumspor
40
44
20
10
10
40
19
MKE Ankaragücü
38
46
22
8
10
40
20
Gençlerbirliği
38
44
22
8
10
40
21
Denizlispor
28
38
24
10
6
40
Arşiv Arama
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Haber Yazılımı